Tani leasing

Samochody osobowe

/assets/Uploads/osobowe.jpg

Osobowe, motocykle, dostawcze o DMC do 3,5T

Zobacz więcej »

Pojazdy ciężarowe

/assets/Uploads/ciezarowe2.jpg

Ciężarowe, specjalne, autokary, ciągniki siodłowe, naczepy

Zobacz więcej »

Maszyny i urządzenia

/assets/Uploads/maszyny.jpg

Drogowe, budowlane, rolnicze, przemysłowe, poligraficzne

Zobacz więcej »

Wyposażenie biurowe

/assets/Uploads/biuro2.jpg

Komputery, meble biurowe, sprzęt biurowy, wyposażenie

Zobacz więcej »

Aktualności

Strona główna » LEASING OPERACYJNY - WPŁATA WŁASNA

LEASING OPERACYJNY - WPŁATA WŁASNA

Wpłata własna w umowie leasingu operacyjnego jest uwzględniona w harmonogramie spłat jako pierwsza rata. Jej minimalna wysokość zależy od rodzaju przedmiotu leasingu, wieku przedmiotu oraz od procedury wnioskowania. Zwykle najniższa minimalna wpłata własna dotyczy leasingu nowych samochodów i wynosi 1%. Najczęściej oczekiwana wysokość wpłaty własnej wynosi 10% fakturowej wartości przedmiotu leasingu i zwykle taka wpłata jest akceptowana przez bank.

Czasem Leasingodawca może zażądać wyższej wpłaty początkowej ze względu na ocenę sytuacji finansowej Leasingobiorcy. Wyższa wpłata na początku umowy czyni transakcję bezpieczniejszą dla banku. Innym przypadkiem zwiększenia wpłaty własnej w leasingu jest wycena rzeczoznawcy. Wyceny rzeczoznawcy dokonujemy w przypadku używanych przedmiotów celem potwierdzenia faktycznej wartości przedmiotu leasingu i porównania z wartością fakturową. Wyższej wpłaty własnej Leasingodawca zażąda jeśli wartość z wyceny znacząco różni się od wartości z faktury za przedmiot leasingu.

Najniższa możliwa wysokość wpłaty własnej nie zawsze jest korzystna. Należy pamiętać, że wyższa wpłata na początku umowy czyni leasing tańszym. Po prostu pożyczamy mniej więc wysokość raty i suma wszystkich opłat jest niższa. W umowie leasingu operacyjnego całkowita wysokość raty stanowi koszt dla Leasingobiorcy, dotyczy to również wpłaty własnej. Jeśli więc zależy nam na fakturze kosztowej - wystarczy ustalić wyższą kwotę wpłaty w harmonogramie umowy leasingowej.

Najwyższa możliwa wpłata własna do umowy leasingu operacyjnego wynosi 45% wartości fakturowej przedmiotu leasingu.

MASZ PYTANIE, ZADZWOŃ: 604 33 11 55

leasing all in2
pozyczka2
zamow oferte3
zamow kontakt2
leasing czy kredyt2